Testere dişli aslan pençesi

Testere dişli aslan pençesi diğer adları;
Alchemilla Vulgaris, Alchemilla Arvensis,
Testere dişli aslan pençesi faydaları;
Alchemilla aslanpençesi bitkisinin tüm dünyada en çok bilinen iyileştirici özelliği jinekolojik hastalıklara ve menstrual problemlere iyi geliyor olmasıdır.
Adet düzensizliği aşırı kanamalı adet ağrılı adet endometriozis gibi rahatsızlıklarda aslanpençesi çayı etkili olmaktadır.
Düzenli aslanpençesi kürü uygulayan kadınların aşırı kanama şikyetlerinin azaldığını ortaya çıkarmıştır.
Kan dolaşımı üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle tansiyon rahatsızlığına iyi gelir.
Antienflamatuar iltihap azaltıcı etkisi vardır.
Antimikrobiyal etkisi vardır.
İyi bir antioksidandır.
Vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
Yaraları iyileştirmede etkilidir.
Hamilelikte düşük riski olan kadınlarda rahim kaslarını güçlendirici etkisinden dolayı kullanılabilmektedir yine de hamilelikte herhangi bir bitki çayı içmeden önce özel bir durumunuz olup olmadığını ve bu bitkiyi tüketmenin sizin için uygunluğunu doktorunuzla görüşmelisiniz.
Rahim sarkması durumunda etkilidir.
Sinirleri yatıştırıcı etkisinden dolayı uyku düzensizliği strese bağlı kas gerginliği gibi durumlarda aslanpençesi çayı içmek faydalıdır.
Aslanpençesi çayı sindirim sistemi için de çok faydalıdır özellikle ishal kesici özelliği nedeniyle sindirimi etkileyen hastalıklarda kullanılabilir.
Menopoz dönemine geçişte yaşanabilen terleme huzursuzluk gibi çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilinir.
Hamile kalmak isteyen kadınlara civanperçemi ile birlikte aslanpençesi çayı içmeleri önerilmektedir.
Testere dişli aslan pençesi zararları;
Hamilelikte düşük riski olan kadınlarda rahim kaslarını güçlendirici etkisinden dolayı kullanılabilmektedir yine de hamilelikte herhangi bir bitki çayı içmeden önce özel bir durumunuz olup olmadığını ve bu bitkiyi tüketmenin sizin için uygunluğunu doktorunuzla görüşmelisiniz.
Kan pıhtılaşmasını engelleyici türde ilaç kullanan kişilerin aslanpençesi çayı içmemeleri önerilir.
Hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı ile ilgili de yeterli çalışma bulunmamaktadır doktorunuz aksini söylemediği sürece bu özel dönemlerde aslanpençesi çayı içmekten kaçınmalısınız.
Testere dişli aslan pençesi hazırlanışı;
çayı :
Bir tatlı kaşığı kadar Aslanpençesi kurutulmuş aslanpençesi bitkisini bir su bardağı kaynamış suyun içine koyulur ve 2-3 dakika kadar demlemeye bırakılır. Demlendikten sonra süzülerek içilmelidir. Uzun süre demlendiğinde hem etken maddesi işlevini kaybedebilir, hem de çok acı bir tat alabilir. Aslanpençesi çayı zaten biraz acımsı tatlı bir çaydır ancak şifalı etkileri için günde 2-3 bardak kadar içilebilir. Aslanpençesini uzun süreler boyunca demlememeye özen gösterin ve hiçbir zaman kaynatmayın.
Kategoriler;
T, Bitkiler,

Testere dişli aslan pençesi ile ilgili yorumlar;

0 Yorumları yükle
0.0262 saniyede üretildi
0 bellek harcandı
© 2020 BitkiSay. Tüm hakları saklıdır.
Doğru Web Tasarım İstanbul | Dokusal